„Ośmiorniczki dla wcześniaków”

Cudowna akcja dla Tych najmniejszych, cudownych za wcześnie urodzonych maluszków.

Akcja została zapoczątkowana w Danii

https://www.spruttegruppen.dk/

Czym są ośmiorniczki dla wcześniaków?

Ośmiorniczki wędrują do wcześniaków, które przebywają w szpitalu – każde dziecko otrzyma jedną ośmiorniczkę, którą zabiera ze sobą do domu. Celem akcji jest wspieranie maluchów w pierwszych dniach ich życia – macki ośmiorniczek przypominają pępowinę, dzięki czemu dzieciaczki są spokojniejsze i nie wyrywają kabli i rurek.

Udostępnianie akcji i jej promocja jest mile widziana, jak również poszukiwanie nowych członków, szpitali, fundacji, rabatów w pasmanterii – jeśli macie czas i ochotę dzieciaczki będą bardzo wdzięczne.

W jaki sposób wykonać ośmiorniczkę?

SCHEMAT NA OŚMIORNICZKĘ
Żeby ośmiornica była odpowiedniego rozmiaru użyj 3 lub 3,5 mm szydełka i bawełnianej, pojedynczej włóczki. Ośmiorniczki należy wypełnić poliestrowym włóknem, takim jak w pluszakach lub poduszkach, które może być prane w temp 60º C, może być kulka silikonowa.
W przypadku wypełniania wypełniaczem do poduszek zalecane jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci bawełnianej skarpetki do której wkłada się wypełnienie. Nie jest to konieczne przy wypełnianiu kulką silikonową.
Rozmiar głowy powinien wynosić 6-9 cm, długość ramion – rozciągnięte nie mogą przekraczać 22 cm ze względów bezpieczeństwa malucha.
MACKI – lepiej żeby ramiona skręcały się mniej i były cieńsze niż grube i mega skręcone bo takie trudno złapać.
Odnośnie włóczki musi to być 100% bawełna, ponieważ dziecko może brać maskotkę do buzi, więc nie wskazane są wystające włoski.
Nie wykańczamy maskotek wstążeczkami sznureczkami i nie montujemy bezpiecznych oczek. „Twarz” należy wyhaftować, wyszyć.
POLECANA WŁÓCZKA
ALIZE BELLA
YARN ART BEGONIA
HIMALAYA DENIM
QUATTRO LANG YARNS
Odnośnie przepisów bhp
nikt rozsądny nie wpycha niestabilnemu , zagrożonemu dziecku nie pewnej ośmiornicy.. w wielu szpitalach w Polsce i na świecie dzieci maja w inkubatorach swoje kocyki , rogale , pieluszki, używane tylko przez te dzieci i prane w miarę potrzeb. Niektóre szpitale robią to same, w innych piorą rodzice . Kocyki tez są z bawełny lub nawet polary-ja osobiście preferuje bawełnę. Na świecie a także w Polsce wcześniaku nawet poniżej kg. Są wyjmowane kładzione mamie na klatce. Mama nie zażywa kąpieli ani nie jest sterylizowana na oddziale, nie przychodzi tez nago tylko ma ubranie na sobie, które rozpina – tzw. kanguro wanie.
Kolejna uwaga: zaufajcie personelowi! Nikt nie będzie niestabilnego człowieczka, z ryzykiem zakażenia zmuszał do przytulania ośmiornicy. My swoje zasady ustaliliśmy na oddziale-przede wszystkim bezpieczeństwo!
Zapraszam wszystkich do współpracy. Cel jest szczytny.
Moje pierwsze ośmiorniczki wybierają się do maluszków do Afryki.
Przedstawiam sześcioro wspaniałych 😉
2016-05-20 09.44.082016-05-20 09.44.32
Szpitali wciąż przybywa, więc i chętnych do współpracy potrzeba.
Więcej informacji znajdziecie w grupie na fb
https://www.facebook.com/groups/osmiorniczkidlawczesniakow/

2 comments

 1. Małgorzata says:

  Wspaniałe rzeczy na każdą okazje 😉
  Dopracowane w każdym calu?
  Polecam wszystkim?

  • admin says:

   Pięknie dziękuję?

   Dodaj komentarz